FGV incrementa també la seua oferta de places el cap de setmana amb tramvies dobles per a facilitar l’accés a la mascletà de Luceros.
TRAM d’Alacant oferirà el dissabte, 15 de juny, un servei especial nocturn, aproximadament fins a les 3 hores de la matinada, per a facilitar els desplaçaments que es preveuen per la ciutat amb motiu de l’Entrada de Bandes.
Les línies de tramvia 2, 3 i 4 prolongaran el seu horari habitual perquè totes eixes persones que decidisquen acudir a esta activitat festiva puguen tornar a les seues cases amb comoditat, sense haver d’utilitzar els seus vehicles privats.
Com altres anys, els tramvies aniran a composició doble durant l’horari de les mascletades del cap de setmana, per a duplicar les places i oferir així major comoditat als usuaris. Esta circumstància es repetirà els dies laborals 17, 18 i 19, jornades prèvies als principals dies de festes.
En total, seran 59 tramvies els que connectaran el centre d’Alacant amb les destinacions habituals de les línies i el trajecte contrari. La Línia 2 (Luceros-Sant Vicent del Raspeig) serà la que més serveis oferisca, ja que tindrà 26 circulacions, tretze per cada sentit. De Luceros partirà el primer servei especial a les 22.08 hores i l’últim a les 2.18 hores. De Sant Vicent, el primer ho farà a les 22.42 hores i l’últim a les 2.48 hores.
La Línia 3 (Luceros-El Campello) oferirà onze trajectes d’anada i set de tornada, 18 en total. El primer sortirà de Luceros a les 21.49 hores i l’últim, de la mateixa estació, a les 3.18 hores. De retorn, el primer partirà del Campello a les 21.12 hores i l’últim serà de les 00.11 hores.
Entre estos combois es trobaran les tres últimes circulacions que partiran de Benidorm (22.35, 22.55 i 23.25 hores) i que conclouen normalment el seu viatge a Campello, i que el dissabte continuaran la seua marxa fins a Luceros amb parada facultativa a totes les estacions, excepte Sangueta, com fa la L-3.
La Línia 4 (Estels-Plaza La Corunya) posarà en marxa quinze circulacions, set unitats en el recorregut d’anada, el primer a les 22.59 hores des d’Estels i l’últim a les 1.59 hores. Des de Plaza La Corunya hi haurà vuit circulacions, la primera a les 23.02 hores i l’última a les 2.00 cap a Luceros i a les 2.28 hores amb destinació final Lucentum.