fbpx

Diputaci贸 Castell贸 de la Plana Vila-real Almassora Benicarl贸 Borriana Vall d'Uix贸 Vinar貌s Onda Altres municipis

L’Ajuntament de l’Alcora ha fet entrega dels premis de l’XI Concurs de Narrativa

L’Ajuntament de l’Alcora ha fet entrega dels premis de l’XI Concurs de Narrativa

En esta edici贸 s’ha incrementat un 40% l’import dels premis i, tamb茅 com a novetat, s’ha entregat un diploma a tots els finalistes.

L’alcalde de l’Alcora, V铆ctor Garcia, i la regidora de Cultura, Noelia Mu帽oz, han fet entrega dels premis de l’XI Concurs de Narrativa, iniciativa organitzada i patrocinada per l’Ajuntament de l’Alcora.

Tal com ha manifestat el primer edil, 鈥渓’objectiu del certamen 茅s fomentar l’煤s del valenci脿, aix铆 com de la lectura i l’escriptura entre els escolars鈥. Garcia ha explicat que “este any s’ha incrementat un 40% l’import dels premis” i, 鈥渢amb茅 com a novetat, s’ha fet entrega un diploma a tots els finalistes鈥.

Per la seua banda, Noelia Mu帽oz ha destacat 鈥渓’alt nivell dels treballs presentats鈥 i ha agra茂t 鈥渓a participaci贸 de tots els alumnes i la motivaci贸 i implicaci贸 del professorat en el projecte鈥.

Han participat els alumnes dels quatre col路legis del municipi, Grangel Mascar贸s, Comte d’Aranda, Pu茅rtolas Pardo i La Salle; els dos IES, Xim茅n d’Urrea i l’Alcalat茅n; i el Centre de Formaci贸 Permanent d’Adults (CP d’FPA), Tirant lo Blanc.

El jurat ha estat presidit per la regidora de Cultura i format per Guillem Castan, M陋 Carmen Guillam贸n i M陋 Luisa Rib茅s.

Iker Alba, Joan Chiva, Marina Iulia Popescu, Daniel M谩rquez, Jorge Celades, Carlos Granell i Ester Gallego han sigut els guanyadors del Primer Premi en les diferents categories.

Els tres primers classificats de les cinc categories establides han sigut:
Categoria A (primer cicle de prim脿ria):

1r. “L’Estoig Revolt贸s”, d’Iker Alba Serrano.
2n. “Maria i les emocions”, de Balma Cort茅s Grangel.
3r. “Viatge per la meua hist貌ria”, de Ra煤l Escrig Olivas.

Categoria B (segon cicle de prim脿ria):

1r. 鈥淟a pedra del riu鈥, de Joan Chiva Nebot.
2n. 鈥淟鈥檈stoig m脿gic鈥, de Manel Gayet Pe帽a.
3r. 鈥淓l tren m脿gic de l鈥檃mistat鈥, de Kiara For茅s Domingo.

Categoria C (tercer cicle de prim脿ria):

1r. 鈥淗ist貌ria d鈥檜na vida鈥, de Marina Iulia Popescu.
2n. 鈥淟a nova oportunitat鈥, d’Andrea Godoy Gasch.
3r. 鈥淓ls unicorns鈥, de Daniel P茅rez Murillo.

Categoria D (primer cicle d’ESO):

1r. 鈥淩ecords en l鈥檕blit鈥, de Daniel M谩rquez L贸pez.
2n. 鈥淓l viatge de l鈥檃mistat鈥, de Noelia Sansano Granell.
3r. 鈥淣o saps el que tens fins que ho perds鈥, de Josep Clar Mart铆.

Categoria E (segon cicle d’ESO):

1r. 鈥淯na mota de pols en un buit infinit鈥, de Jorge Celades Medina.
2n. 鈥淩ealitat fict铆cia鈥, de Mar铆a Miralles Gasi贸n.
3r. 鈥淓l plomatge del Voltor鈥, de Mar铆a Gimeno Mart铆nez.
Categoria F (batxillerat i cicles formatius):

1r. 鈥淟a culpa鈥, de Carlos Granell Flor.

Categoria G (CP D鈥 FPA Tirant lo Blanc):

1r. 鈥淐an莽ons de metro鈥, d’Ester Gallego Marquino.

Leave a Reply

Your email address will not be published.